Informácie

Prihlásenie

Prihlásenie:
Heslo:

NovinkyNovinky

Štvrtok 10. Septembra 2009
Kontakty na našich zástupcov

Questionp. Weber, predseda:       0905 936 123
p. Stupka, zástupca 1:
p. Doležal, zástupca 1A:   ddolezal  @  gmail  .  com (preferuje email, telefónny kontakt tu)
p. Hegedus, zástupca 3A:
p. Liška, zástupca 5:
 
Poznámka: Ostatné kontakty budú doplnené neskôr.
 

Utorok 17. Februára 2009
Informácie o plánovanej výstavbe

QuestionJeden obyvateľ nášho domu nás informoval o plánovanej výstavbe v blízkosti našho bytového domu. Jedná sa o potravinový supermarket a menšie obchody polyfunkčného objektu Jednota za vyše tri milióny eur. Novostavba má vyrásť v centre Dlhých dielov, na svahovitom území medzi Kresánkovou a Cikkerovou ulicou. Má mať dve podzemné a jedno nadzemné podlažie. Druhé podzemné podlažie bude slúžiť ako parkovisko, k dispozícii bude 71 miest. Na prvom podzemnom podlaží bude predajňa potravín s 1 325 m2 čistej predajnej plochy. V budove by mala sídliť ďalšia veľkoplošná predajňa Terno maloobchodného reťazca Jednota. Investorom výstavby je bratislavská spoločnosť D Invest Holding. Začatie výstavby sa predpokladá v treťom štvrťroku tohto roka, jej ukončenie v prvom štvrťroku 2011.
 
Do zámeru je možné nahliadnuť do 24. 2. 2009 v priestoroch Front office na Primaciálnom námestí 1, resp. v elektronickej podobe na stránke www.enviroportal.sk.
 
 

Štvrtok, 11. Decembra 2008
Prechod

QuestionĎakujeme všetkým ktorí sa podielali na vybudovaní brány v dvore nášho obytného domu a veríme že to prispeje ku skvalitneniu spoločného bývania.
 

Streda, 30. Júla 2008
Námety na schôdzu vlastníkov

Question1. Parkovanie Polície SR - státie mimo parkovacích miest,
2. Pletivo na pavlače? - od jedného nášho nájomníka sme dostali sťažnosť, že sa na pavlačoch zahniezďujú holuby, riešenia?
3. Rušenie nočného kludu - pravdepodobne zamestnancami nocneho baru/kaviarne, vysypavanie flias po polnoci
4. Riešenie problémových skupinových partií popíjajúcich alkohol v priechode medzi dvormi
    - stav z minulej schôdze - uzavretie priechodu, alebo čo na to mesto?
    - oplotenie trávnikov v priechode?
    - zákaz požívania alkoholických nápojov na území Dlhých dielov /napr. len pre čast námestie pri Bille vrátane nášho priechodu/?
    - spolupráca s policajným oddelením pri zasahovaní proti hlučným skupinkám?
    - možnosť vzájomnej dohody spôsobu parkovania polície a ich občasného zásahu proti alkoholickým výrastkom ako proti služba?
 
Dátum nasledujúcej schôdze vlastníkov ešte nebol stanovený, ale ak máte iné námety, napíšte nám ich do našeho fóra. Vaše otázky môžete písať i anonymne priamo na náš email po kliknutí na ikonku v časti Podpora, vľavo dole. I vaše nezodpovedané otázky môžu byť prediskutované na nasledujúcej schôdzi.
 

Štvrtok, 12. Júna 2008
Vyjadrenie Slovak Telekomu

T-com"V súčasnoti ST pripravuje projekt na FTTx pre Dlhé Diely. FTTH pripájame len teraz novo budovane domy na Kresánkovej a 1 iný dom na Majerníkovej (pozn. red. FTTH = pripojenie priamo do Vášho bytu). Zatiaľ nebudeme pripájať existujúce bytové jednotky v uvedenej lokalite na optiku."

Informácia teda znamená, že Slovak Telekom Vám optiku až priamo do bytu nedonesie, avšak existujúce portfólio produktov tejto firmy je možné bez problémov využívať i vďaka optickému káblu privedenému na ulicu Matejkova/Majerníkova. Slovak Telekom nevyjadril záujem spolupracovať s firmou ORANGE na prípojkách priamo do bytu v našej budove.

Ak máte návrhy, pripomienky, či otázky môžete písať do našeho fóra. V prípade že máte ďalšie dodatočné informácie o splnených bodoch z poslednej schôdze môžete nás informovať na nášej emailiovej adrese po kliknutí na ikonku v časti Podpora, vľavo dole.
 

Piatok, 18. Apríla 2008
Pridané nové fórum a formulár na posielanie emailov

Nezabudnite že Vaše návrhy, pripomienky, či otázky môžete písať do našeho fóra. Odpovede na jednotlivé otázky budú pridávane postupne na stránke. Nezodpovedané otázky môžu byť prediskutované na nasledujúcej schôdzi. Vaše otázky môžete písať i anonymne priamo na náš email po kliknutí na ikonku v časti Podpora, vľavo dole.
 
Štvrtok, 15. Novembra 2007
Zmluva o spoločenstve
v zmysle hlasovania zápisu z nášho zhromaždenia vlastníkov bytov a nebytových priestorov zo dňa 8.11.2007 bola doručená správcovi nášho bytového domu :
Karloveskej realizačnej spoločnosti, s.r.o.
Matejkova 20
841 05 Bratislava
IČO 35696583
Zastúpená konateľom : Matejom Hollým
 
dňa 10.11.2007 výpoveď Zmluvy o výkone správy.
 
Ako ďalší krok na ceste k založeniu nášho spoločenstva je uzatvorenie Zmluvy o spoločenstve vlastníkov bytov a nebytových priestorov, ktorú po podpísaní minimálne 2/3 väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov predložíme k registrácii.
 
Z týchto dôvodov si Vám dovoľujeme predložiť k pripomienkovaniu
 
Vaše pripomienky k tejto zmluve odovzdajte prosím predsedovi nášho spoločenstva - p. Marianovi Weberovi, bytom Matejkova 5/A, 841 05 Bratislava, alebo niektorému z členov rady nášho spoločenstva :
1) p. Ing. Ján Stupka – Majerníkova 1
2) p. RNDr. Ján Liška – Matejkova 5/A
3) p. Ing. Kornel Hegedűs – Majerníkova 3A
4) p. Ing. David Doležal – Majerníkova 1/A
5) p. Mgr. Tomáš Vanya – Majerníkova 1/A,
 
V prípade Vášho záujmu Vám môžem zaslať text zmluvy aj elektronicky – na základe Vašej elektronickej žiadosti, ktorú prosím zašlite na mailovú adresu :
Na túto adresu môžete taktiež zasielať Vaše pripomienky k zmluve.
 
Termín predloženia pripomienok je do : 30.11.2007
 
Po uvedenom termíne sa bude predseda spoločenstva spolu s radou zaoberať Vašimi pripomienkami a následne Vás navštívia za účelom podpísania konečnej verzie zmluvy.
 
S pozdravom
Ing. Alexander Kulka
 
  
 
  
Štvrtok, 9. Novembra 2007
Prečo povedať NIE MICRONETu
Majernikova Flat

Prečítajte si príspevky ľudí prečo niekedy alternatívny operátor nie je výhra a prečo si nemáme nechať prevŕtať bytový dom ako ementál

Ako sa hovorí, nie je všetko zlato čo sa bliští. To platí aj v prípade tejto firmy. Prečítajte si zopár "úspechov" tejto firmy ako inštalácie do bytových domov so zatekaním, nekonečné čakania na pripojenie, výhovorky typu máme veľa roboty, štát prispieva na internet – nestíhame, káblovanie robí pre nás externá firma, nemôžeme za to a tak ďalej. Zákazníka samozrejme nemusí zaujímať že oni nestíhajú kvôli externým dodávateľom, zákazníci predsa podpísali zmluvu s Micronet-om.

Ďalšie dôvody prečo povedať nie sú už technickejšieho rázu. Problémový a obmedzený internet, výpadky pri televízii a nahrávaní na set top boxy (za ktoré si pri inštalácii musíte priplatiť), či uvádzanie služby ako FTTH (čiže optický kábel do Vášho bytu) - pritom byty chcú popreplietať s metalickými káblami, prepínačmi a smerovačmi. Optický kábel priamo do bytu ponúka zatiaľ len Orange a T-com. Iba tí vám donesú optický kábel priamo do bytu a Micronet teda na svojich stránkach či letákoch zavádza, pretože "posledná míla" do bytov takto pripojená nie je.

Najdôležitejšie je si ale položiť otázku: Chceme po bytoch a chodbách viesť ďalšie káble, lišty, inštalovať prepínače a smerovače potrebné pre túto sieť, keď všetko toto náš moderný bytový dom už má? Načo by sme mali budovať nákladnú a zložitú duplicitnú sieť keď je možné kohokoľvek pripojiť cez telefónnu linku či kábel firmy UPC ktorý máte priamo v byte? Povolenie služieb UPC, či telefónnej linky sa realizuje len jednoduchým spojením kontaktov v malom zariadení ktoré sa nachádza u nás v garáži na -1 poschodí.

Micronet ďalej vyvesil oznámenia na vchody že zo zákona má pravo inštalovať ich zariadenia v našom dome. Nie je to tak, zákon nie je v tomto jednoznačný, firma Micronet má takýchto sporov s bytovkami a správcovskými spoločnosťami viac a takýto súd ešte nevyhrali. A ako poznamenal jeden pán na schôdzi, ani by nerušili za to, ak by niečo v našom bytovom dome poškodili. Naviac, ak takúto škodu už spôsobili napríklad v Petržalke. Teda odporúčam dávať si pozor na malých alternatívnych poskytovateteľov Internetu a televízie. Nič im predsa nebráni dohodnúť sa s vlastníkmi už v našom dome existujúcich káblov (teda napr. s firmou T-com, či UPC). Dominantný operátor im zo zákona svoju siež musí poskytnúť a jedine táto možnosť je pre nás ako zákazníkov vyhovujúca.

Dôležíté linky o tejto firme na Internete:

Micronet – keď alternatíva nie je výhra - Príbeh jedného z mnoha bývalých zákazníkov Micronet-u
Diskusia o firme Micronet - Reakcie ľudí ktorí mali problémy s touto firmou, vrátane poškodenia bytovky pri inštalácii - zatekanie zo strechy do bytov a pod.
Triple play vyberte si to najvhodnejšie - Porovnanie Triple Play služieb - i keď zo začiatku vyzerá byť ponuka Micronet-u cenovo výhodná, nie je tomu tak. Prirátajte si príplatok za programy, za inštaláciu, nemaly poplatok za Set Top Box zariadenie pre používanie ich služby, 24 mesačnú viazanosť (iní operatori i viac), obmedzený internet, a i. Neprehliadnite diskusiu používateÄľov tejto služby pod článkom.