Informácie

Anketa pre zlepšenie dopravy na Dlhých DielochAnketa pre zlepšenie dopravy na Dlhých Dieloch

Dopravny podnik obnovil linku 133

Od 9. februára 2009 bude obnovená linka 133 z Dlhých dielov do centra mesta. Oproti predchádzajúcej trase zrušenej v decembri 2008 sa však linka predlžuje z Nového mosta cez Rázusovo nábrežie, Vajanského nábrežie, Dostojevského rad a Landererovu ul. k Novej budove SND. Na predĺženom úseku autobusy zastavia na zastávkach Malá scéna, Landererova a Nová budova SND. Linka bude premávať v rannej aj popoludňajšej špičke.Túto anketu sme sa rozhodli vytvoriť po zrušení linky 133, ktorá premávala V Bratislave z Dlhých Dielov pod Nový most. Po publikovaní niekoľkých článkov a rozhovorov s Dopravným podnikom Bratislava si myslíme, že dopravu na Dlhych Dieloch kompetentní nezlepšujú. Práve naopak, myslíme si, že sa vybrali opačným smerom. (Zdroj/imhd.sk)

Týmto DPB, a.s. ďakujeme a veríme, že linka bude využívaná k spokojnosti obyvateľov Dlhých Dielov. V ankete pôvodne vytvorenej pre zrušenie linky 133 môžete hlasovať, ako sa Vám páčia jednotlivé trasy.

 

 

Podeľte sa s vašimi nápadmi na lepšie riešenia dopravy zo sídliska Dlhé Diely a my ich radi pridáme do našej ankety!

 

Ďalšie odkazy

Obyvatelia Dlhých Dielov: 

"Sme jediná okrajová časť mesta, ktorá nemá priame spojenie s centrom!"

"Pre 15 tisícove sídlisko je interval linky 32 nedostatočný. Linky 33 a 32 sú v kritickom čase špičky preplnené."

"Autobus 32 mešká každé ráno kvôli situacii na Patrónke, Kramároch, Pražskej a namiesto naplánovaných 27 minút ide na Hlavnú stanicu 50 i viac minút."

"Prepojenie Karlovej Vsi so Starými gruntami cestovanie ešte viac predĺži a nie je možno tou správnou voľbou. Koľko ľudí potrebuje ísť v špičke z Dlhých Dielov na rozvíjajúce Staré Grunty?"

"V rukách s malým dieťaťom a druhým prváčikom sa mamičky ťahajú v preplnenom duobuse a musia na Karloveskej ulici prestupovať na električku, aby sa s nimi dostali do školy, či k lekárovi."

"Presmerovanie linky 32 cez Baníkovu cestovanie na Hlavnú stanicu ešte viac predĺžilo a prehĺbilo problém meškania tejto linky, pričom rozšírenie križovatky Molecova-Karloveská zostalo nevyužité."

"Duobusy zlepšili situaciu priamo v lokalite Dlhých Dielov, škoda len, že tento spoj po natrolejovaní pri Riviére nestojí i priamo pri predajni LIDL a cestujúci su nútení prechádzať cez Karloveskú ulicu."

 

Dopravný podnik Bratislava (DPB, a.s.):

"Na Staré grunty sa už spracúva projekt. Trolejové trasy sú jediná položka, ktorú môžeme čerpať z eurofondov. Na obsluhu Starých gruntov musí byť najprv opravená cesta z Líščieho údolia, resp. Svrčej ulice. To je výhľadovo možné až v roku 2011."

Po uskutočnení týchto plánov bude možný aj presun vozovne na Hroboňovej ulici a dá sa uvažovať aj o zrušení autobusovej linky 32 a jej nahradení dvoma novými - trolejbusovými. "Jedna by išla na Hlavnú stanicu a druhá do Lamača. Treba si uvedomiť, že nová rozvojová zóna je práve v priestore Starých gruntov, kde zatiaľ nie je žiadna obsluha MHD, respektíve s dostupnosťou nad 1 kilometer,“ dodal generálny riaditeľ DPB."

"Nové autobusy budú s pohonom CNG a s výkonným 210 kW motorom, ktorý by mal bez problémov zvládať kopec. Celá tranža vozov bude dodaná do 30. 6. 2009, takže najneskôr 1. septembra bude už celý nový systém funkčný."

"Budeme sa snažiť nájsť riešenie na spojenie Dlhých dielov s novým SND a zónou Pribinova, čo by som z hľadiska dopravnej obslužnosti považoval za zmysluplné, pretože táto linka bude využiteľná na prestup i z električky na radiále smerom do tejto silno sa rozvíjajúcej štvrti"

 

Zdroje:

http://www.imhd.sk

http://www.dlhe-diely.sk

http://www.bratislavskenoviny.sk

http://staznosti.sme.sk

http://infomhd.yw.sk